Sieniniai oro kondicionieriai – populiariausias pasirinkimas.

Sieniniai oro kondicionieriai, tai būtent tie apie kuriuos įsivaizduojame išgirdę žodį “oro kondicionierius”. Dėl montavimo ir pritaikymo paprastumo, tai pats populiariausias oro kondicionieriaus tipas.

Vidinė dalis

Mažesnio galingumo įrenginių vidinės dalies matmenys dažniausiai būna apie 70cm pločio ir 30cm aukščio, įvertinkite tai planuojant kondicionieriaus montavimo vietą. Dažnai planuojama montuoti virš lango, tačiau tokiam išpildymui ne visuomet užtenka vietos. Papildomai, oro kondicionieriaus vidinė dalis į viršų turi turėti apie 10-15cm laisvos vietos oro paėmimui. Jeigu vidinė dalis bus sumontuota tik keli centimetrai iki lubų – oro kondicionierius tinkamai neveiks.

Jeigu jau turite šio tipo oro kondicionierių, nepamirškite kartą per mėnesį, o jei galite – ir dažniau, atsidaryti priekinę panelę ir išplauti ten esantį oro filtrą. Sukeliama daug techninių problemų dėl netinkamos oro kondicionieriaus priežiūros, o filtrų plovimas, tai pats pirmas ir paprasčiausias remonto žingsnis. Jei tuo vengiate užsiimti pats, visuomet galite užsisakyti oro kondicionieriaus profilaktikos paslaugą.

Išorinė dalis

Išorinės įrenginio dalies montavimas nesiskiria nuo kito tipo oro kondicionierių. Montuojant sieninį oro kondicionierių, dažniausiai stengiamasi išpildyti tiesioginio per sieną montavimo variantą. T.y. iš vidinės sienos pusės vidinis įrenginys ir tiesiogiai kitoje pusėje, iš lauko – išorinis. Tokiu būdu paprasčiausia atlikti drenažo nuvedimą, išvengiama lovelio komunikacijos trąsai slėpti, lengvai sujungiamos komunikacijos. Iš kambario pusės matote tik vidinę oro kondicionieriaus dalį, nes skylė padaroma už jos.

Buto atveju, jei norite išvengti popierizmo, geriausia išorinį bloką montuoti balkone ant žemės. Jeigu turite įstiklintą balkoną, nepamirškite, kad veikiant oro kondicionieriui, balkono langai turi būti praviri. Jei gyvenate name ir norite pataupyti fasadą, išorinę dalį laisvai galima pritvirtinti prie surenkamo pastatomo laikiklio. Apie laikiklių tipus informaciją rasite laikiklių kategorijoje.

Filtras