Kaip veikia drėgmės surinkėjas? 4 etapai
Ar kartais pastebite, kad jūsų patalpose drėgna arba jaučiate pelėsių kvapą? Ar pastebėjote ant langų kondensatą arba, dar blogiau, pelėsio dėmių ant sienų? Tuomet, laikas pagalvoti apie oro sausintuvą kitaip dar vadinamą drėgmės surinkėju. Drėgmės surinkėjas yra nepakankamai įvertintas prietaisas, turintis didžiulį potencialą gerinant kambarių mikroklimatą ir sveikatos būklę
Kaip veikia drėgmės surinkėjas
Paprastai kalbant, drėgmės surinkėjas yra buitinis prietaisas, kuris sumažina oro drėgmę. Čia žingsnis po žingsnio paaiškiname, kaip veikia labiausiai paplitęs šaldytuvo arba kompresoriaus tipo oro sausintuvas:
1. Aušinimo ritės: Šaltnešis tekėdamas į aušinimo ritę (kurios viduje yra žemas slėgis) išsiplečia ir virsta dujomis. Dėl šio proceso į aplinką išsiskiria šiluma ir ritės atšąla.
2. Kondensacija: Oro sausintuvas ventiliatoriumi iš aplinkos traukia orą. Ore esanti drėgmė kondensuojasi ant šaltos ritės, lygiai taip pat, kaip rasa ant šalto vandens stiklinės šiltą dieną.
3. Surinkimas ir drenažas: Vandens lašeliai nuo aušinimo ričių laša į surinkimo indą. Kai kuriuose modeliuose yra žarnos arba siurblio sistema, automatiškai išleidžianti vandenį, todėl to nereikia daryti rankiniu būdu.
4. Sauso oro pašildymas: Aušinimo ritės gale yra kompresorius kuris šaltnešį iš dujinės būsenos suspaudžia atgal į skystį. Tai darant šaltnešis sušyla pakankamai, jog jį būtų galima panaudoti sausam orui pašildyti prieš išpučiant atgal į kambarį.
Visą šį procesą valdo drėgmės reguliatorius, kuris gali įjungti ir išjungti oro sausintuvą pagal pasirinktus drėgmės lygio nustatymus. Kai oras pasiekia pageidaujamą sausumo lygį, drėgmės surinkėjas išsijungs. Kambario drėgmei padidėjus, oro sausintuvas vėl įsijungs automatiškai.
Oro sausintuvo nauda yra kur kas didesnė nei tik drėgmės mažinimas:
- Sveikata ir komfortas: Drėgmės perteklius gali sukelti daug sveikatos problemų, ypač tiems, kurie kenčia nuo alergijos ar kvėpavimo takų ligų. Pašalindami drėgmės perteklių, oro sausintuvai gali padėti sušvelninti tokius simptomus, kaip užgulta nosis, gerklės dirginimas, kosulys ir odos bėrimas. Be to, jie gali užtikrinti didesnį namų komfortą, nes panaikina drėgmės ar tvankumo pojūtį.
Namų apyvokos daiktų apsauga: Per daug drėgmės ore gali pakenkti elektronikai, drabužiams, baldams ir net namų konstrukcijai. Reguliuodamas drėgmę, drėgmės surinkėjas apsaugo jūsų daiktus ir gali pailginti jų tarnavimo laiką. - Pelėsių ir kitų grybelių prevencija: Oro sausintuvas yra galinga priemonė, apsauganti nuo pelėsių ir grybelių augimo. Sumažindami drėgmę namuose, oro sausintuvai sukuria aplinką, kuri yra mažiau palanki šiems organizmams daugintis.
Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad nors oro sausintuvai gali gerokai sumažinti pelėsio augimo tikimybę, jie nėra vienintelis reikalingas sprendimas, jei jau yra didelė pelėsio problema. Tokiais atvejais greičiausiai reikės imtis papildomų pelėsio šalinimo priemonių. Vis dėlto, kai šių priemonių imtasi, naudojant oro sausintuvą galima užkirsti kelią problemos pasikartojimui.
Kaip suprasti kada drėgmės lygis namuose yra per didelis
Atsižvelgiant į santykinės drėgmės lygį, jos požymius aplinkoje ir tai, kaip taiveikia gyventojus arba pastato būklę, drėgmės lygis dažniausiai įvardinamas kaip „vidutinis” arba „didelis”.
Vidutinė drėgmė
Vidutinė drėgmė reiškia pastebimą drėgmės lygį, kuris nėra pernelyg didelis. Tai gali būti šiek tiek jaučiamas pelėsių kvapas, ypač rūsiuose, vonios kambariuose ar skalbyklose. Galite matyte šiek tiek drėgmės ant paviršių arba kondensato ant langų, ypač šaltesniais mėnesiais. Santykinė drėgmė vidutiniškai drėgnoje patalpoje paprastai svyruoja tarp 50 ir 60%.
Tokioje aplinkoje gali būti naudingas oro sausintuvas, kad drėgmė netaptų rimtesne problema. Vidutinio drėgnumo patalpas paprastai galima valdyti mažesnio našumo oro sausintuvais.
Pernelyg didelė drėgmė
Pernelyg didelė drėgmė – tai didelis drėgmės kiekis, kuris dažnai pastebimas iš karto ir gali sukelti daugybę problemų. Tai pasireiškia sunkiu pelėsių ar grybo kvapu, matomu kondensatu ant langų, o kartais ir ant sienų, ir slogaus oro pojūčiu. Santykinė drėgmė pernelyg drėgnoje patalpoje viršija 60 %.
Didelė drėgmė gali pakenkti pastato konstrukcijai, baldams ir elektronikai. Ji taip pat gali sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, alergiją, kvėpavimo takų sutrikimus ir odos sudirginimą. Esant pernelyg drėgnoms patalpoms, paprastai reikia naudoti didelio našumo oro sausintuvą. Kai kuriais atvejais taip pat gali prireikti pašalinti drėgmės šaltinį (pvz., trūkusį vamzdį ar prastą ventiliaciją).
Atminkite, kad tai yra bendri apibūdinimai, o drėgmės suvokimas gali būti subjektyvus ir priklausyti nuo individualaus pojūčio. Higrometras gali būti vertingas įrankis, padedantis tiksliai išmatuoti santykinę drėgmę patalpoje. Ideali patalpų santykinė drėgmė paprastai yra 30-50 %.
Nepamirškite, kad oro sausintuvai geriausiai veikia sandariose patalpose. Jei į patalpą, kurią bandote sausinti, nuolat patenka naujo drėgno oro, net ir didžiausias oro sausintuvas gali dirbti neefektyviai. Tokiais atvejais kartu su oro sausinimu gali tekti spręsti drėgmės šaltinio problemą.
Koks turi būti tinkamas oro sausintuvas
Sausintuvų našumas: jis matuojamas drėgmės kiekiu, kurį sausintuvas gali pašalinti iš oro per 24 valandas. Gyvenamosios paskirties oro sausintuvų pajėgumas svyruoja nuo 10 litrų per dieną iki 50 litrų.
- 45-90 kvadratinių metrų patalpa: Jei drėgmė vidutinė, 10-12 litrų, jei didelė, 12-17 litrų.
- 90-180 kvadratinių metrų patalpa: Jei drėgmė vidutinė, 17-20 litrų, jei didelė – 20-25 litrai.
- 180-230 kvadratinių metrų patalpa: 25-30 litrų – vidutinio drėgnumo, daugiau kaip 30 litrų – didelio drėgnumo.
Turėkite mintyje, kad tai yra apytikslės gairės; jūsų konkretūs poreikiai gali skirtis, ypač jei gyvenate drėgnoje vietoje netoli didelio vandens telkinio, dauboje kur dažnai kyla rūkas ir panašiai. Jei jums reikia daugiau tikrumo, visada geriau rinktis didesnę talpą. Jis veiks efektyviau ir nereikės taip dažnai įjungti, todėl taupysite elektros energiją ir mašinos nusidėvėjimą.
Drenažo galimybės: Dauguma oro sausintuvų turi rezervuarą, kuriame kondensuotas vanduo laikomas tol, kol rankiniu būdu jį ištuštinsite. Tačiau kai kurie modeliai turi nuolatinio drenažo galimybes, kai vandenį galima nukreipti į kanalizaciją arba išpumpuoti per langą. Tai naudinga didelio našumo sausintuvams arba labai drėgnose patalpose.
Papildomos funkcijos: Oro sausintuvai turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, automatinio išsijungimo funkciją, įmontuotus higrometrus ir drėgmės reguliatorius. Jos gali suteikti papildomo patogumo ir funkcionalumo.
Tinkamo oro sausintuvo parinkimas priklauso nuo konkrečių jūsų poreikių, patalpos, kurią norite sausinti, dydžio ir jūsų gyvenamosios vietos klimato.
Draugiškesnė ir gaivesnė patalpų aplinka
Apibendrinant galima pasakyti, kad oro sausintuvas gali būti jūsų sąjungininkas kuriant sveikesnius ir patogesnius namus. Suprasdami jo funkcionalumą ir suvokdami savo asmeninius poreikius, galėsite išsirinkti geriausią oro sausintuvą savo patalpoms. Nors iš pradžių gali atrodyti, kad tai nemaža investicija, tačiau tai teikia tiek daug naudos – nuo sveikatos gerinimo iki jūsų turto apsaugos. Drėgmės surinkėjas netrukus įrodys, kad jis pasiteisina. Jeigu manote, jog jums reikia pagalbos renkantis šį prietaisą – paskambinkite mums telefonu +37061042778 arba parašykite el. paštu [email protected] ir mūsų patyrę darbuotojai jums padės.
Pripažinkime, kad gyventi drėgnoje, apniukusioje aplinkoje gali būti nemalonu. Tačiau naudodami oro sausintuvą galite susigrąžinti patalpų mikroklimato valdymą į savo rankas ir paversti savo namus šventove, kokia jie ir turi būti.