Kiek kainuoja mini rekuperatorius butui? 3 pavyzdžiai
Mini rekuperatorius – puikus pasirinkimas daugiabutyje
Renovavus seną pastatą ir džiaugiantis mažesnėmis šildymo sąskaitomis būtina pagalvoti ir apie adekvačią vėdinimo sistemą. Deja, bet užsandarinus būstą, džiaugsmą greitai gali pakeisti rūpestis pelėsio sukeltomis problemomis. Dažnas tokiu atveju pradeda domėtis kiek kainuoja mini rekuperatorius.
Mini rekuperatorius kainuoja mažiau, nei įprasti įrenginiai, be to jam nereikalinga jokia papildoma ortakių sistema. Tai ypač aktualu jeigu norima išspręsti vėdinimo klausimą nedarant remonto. Priklausomai nuo įrenginio modelio, sienoje padaromos dvi arba viena skylė ortakiams, atvedami elektros laidai ir sumontuojamos lauko bei vidaus dalys.
Kaip skirstomi mini rekuperatoriai
Mini rekuperatorius galima rūšiuoti į du pagrindinius tipus pagal tai, kaip vyksta oro mainai:
- Reversiniuose rekuperatoriuose srauto kryptis keičiasi maždaug kas 80 sekundžių. Oro padavimas ir ištraukimas vyksta vienodais laiko tarpais. Iš pradžių išmetamas oras sušildo šilumokaitį. Pasikeitus srauto krypčiai, sukaupta šiluminė energija perduodama į kambarį plūstančiam šviežiam orui. Bandymai rodo jog vidaus oro temperatūra esant +20°C, o lauko -10°C, 69-ąją įpūtimo sekundę įpučiamo oro temperatūra yra +16°C.
Verta žinoti jog reversinių rekuperatorių našumas skaičiuojamas sudedant įpučiamo ir ištraukiamo oro kiekį. Tad jeigu pvz deklaruojamas našumas yra 50m3/val, tai reiškia jog per valandą jis tieks tik 25m3 šviežio oro.
Šie įrenginiai skirti veikti poromis, kuomet skirtingose patalpos pusėse įrengti mini rekuperatoriai veikia sinchroniškai. T.y. kuomet vienas prietaisas tiekia orą, kitas jį traukia taip sukurdami tinkamą apykaitą. Įrengus tik vieną reversinį rekuperatorių nesulauksite deramo efekto.
- Tuo tarpu priešpriešinių srautų rekuperatorių pagalba cirkuliacija vyksta tuo pačiu metu, nepertraukiamai. Juose paprastai būna du ventiliatoriai, kurie nuolat pučia ir siurbia orą. Šių dviejų srautų temperatūra suvienodėja, kuomet išstumiamas oras per šilumai laidžias korėto šilumokaičio sieneles sušildo gretimame kanale įeinantį orą.
Šiuos mini rekuperatorius kambariuose montuojame po vieną ir poros jiems nereikia.
Kas gi yra tas šilumokaitis?
Paprastai kalbant tai yra šilumai labai laidi detalė skirta atlikti temperatūros mainus. Dažniausiai jie susidaryti iš daugybės plonų sienelių pro kurias srūva oras. Šilumokaičiai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų:
- Celiulioziniai gaminami iš popieriaus ar medienos pluošto, todėl yra ekologiški ir ekonomiški. Jie gerai sulaiko šilumą ir pasižymi mažu slėgio kritimu. Tai reiškia, kad per jį tekančio oro srautas patiria mažą pasipriešinimą. Mažas slėgio kritimas pageidautinas šilumokaičiuose, nes taip sumažėja energijos kiekis, reikalingas srautui palaikyti, todėl sistema tampa efektyvesnė.
- Plastikiniai. Jie yra lengvi ir lengvai montuojami, tačiau gali būti ne tokie patvarūs kaip metaliniai ir celiuliozės modeliai. Jų slėgio kritimas taip pat šiek tiek didesnis, palyginti su kitomis medžiagomis.
- Metaliniai, pavyzdžiui, aliuminiai ar variniai šilumokaičiai yra patvarūs ir ilgaamžiai. Jie brangesni už celiuliozės ir plastikinius modelius, tačiau užtikrina aukštą šilumos perdavimo lygį. Juos paprasta valyti, todėl yra tinkami naudoti didelės taršos aplinkoje.
- Keramikiniai. Puikių šiluminių savybių, patvarūs, lengvai valomi, atsparūs drėgmei, korozijai ar kitokiam aplinkos poveikiui. Tiesa paprastai jie yra brangesni už metalinius šilumokaičius.
- Entalpiniai šilumokaičiai naudojami šilumos ir drėgmės perdavimui iš vieno srauto į kitą, taip reguliuojant namų mikroklimatą. Jie gaminami iš specialaus polimero su danga padedančia išvengti kondensato, todėl nebereikia galvoti apie vandens nubėgimo kanalus, ar rekuperatioriaus užšalimą žiemos metu.
Kiek ir kokius mini rekuperatorius rinktis jums?
Rekomenduojama įsirengti po atskirą mini rekuperatorių kiekvienoje patalpoje. Na o kiekvieno iš jų galingumas priklausys nuo patalpos dydžio, kokie yra galimi oro padavimo ir ištraukimo srautai, galimas triukšmo lygis, bei kiek žmonių žada joje būti.
- Iš pažiūros prieinamiausi yra reversiniai rekuperatoriai. Mūsų turimų O.erre įrenginių su keramikiniais šilumokaičiais kainos svyruoja tarp 360 – 460 eurų. Tačiau turėkite omenyje, jog jie geriausiai veiks tik sumontuoti poroje.
- Praktiškesni už reversinius yra priešpriešinių srautų šilumos atgavimo įrenginiai, tokie kaip Prana, su variniais šilumokaičiais. Jie veiks ilgai ir patikimai, o įjungus automatinį režimą, turbūt ir visai pamiršite, jog jį turite.
- Na ir Lietuvos klimato salygoms idealiausi priešpriešinių srautų entalpiniai mini rekuperatoriai. Tiesa jų kaina yra didžiausia, pvz. už Zehnder ComfoSpot 50 teks pakloti apie 1400€.
Rekuperatoriaus teisingas parinkimas ir įrengimas priklauso nuo konkrečios situacijos. Jei ieškote energiją taupančio ir ekonomiško sprendimo, kaip pagerinti savo namų ar biuro patalpų oro kokybę, nesidrovėkite užduoti klausimų paskambinę numeriu +37061042778 arba parašę į [email protected]. Mūsų specialistai padės jums kiekviename žingsnyje, kad užtikrintų, jog jūsų mini rekuperatorius būtų įrengtas tinkamai ir efektyviai. Žinome, kad kiekvienas namas ar biuras yra skirtingas, todėl skiriame laiko įvertinti konkrečius jūsų poreikius ir parengti individualų įrengimo planą, kuris jums geriausiai tiktų.