Mobilus oro kondicionierius – 5 žingsniai kurie padės išsirinkti
Artėja vasara, o kartu su ja ir poreikis patikimai oro kondicionavimo sistemai. Nors centriniai oro kondicionieriai yra optimaliausias pasirinkimas, tai gali būti įgyvendinama arba įperkama deja ne visiems. Laimei, yra išeitis: mobilus oro kondicionierius.
Nešiojamieji oro kondicionieriai yra puiki alternatyva žmonėms, norintiems vėsinti vieną kambarį ar nedidelę patalpą apsieinant be montavimo darbų ar brangių ortakių.
Tačiau, esant tiek daug pasirinkimo galimybių, norint išsiaiškinti, kuris mobilus oro kondicionierius jums tinka, gali prireikti nemažai laiko ir pastangų. Šis straipsnis padės išsirinkti geriausią nešiojamąjį oro kondicionierių.
Kaip veikia mobilus oro kondicionierius
Prieš gilindamiesi į nešiojamojo kondicionieriaus pasirinkimo detales, trumpai apžvelkime, kas jie yra ir kaip veikia. Tai yra autonominiai įrenginiai, kurie stovi ant grindų ir paprastai turi ratukus, todėl juos lengva perkelti iš vienos patalpos į kitą. Mobilus oro kondicionierius veikia įtraukdamas šiltą orą iš patalpos, praleisdamas jį per šaltą garintuvo ritę, o atvėsintą orą išpūsdamas atgal į patalpą. Dėka prietaiso viduje vykstančios kondensacijos, mažėja ir patalpų oro drėgmės lygis.
Nešiojamuosius oro kondicionierius pamatysite tik su išmetimo žarna, kuri vėsinimo proceso metu susidariusį karštą orą ir drėgmę išstumia į lauką.
Dabar, kai apžvelgėme pagrindinius dalykus, pereikime prie žingsnių, kaip rasti jūsų reikalavimus atitinkantį nešiojamąjį oro kondicionierių.
1. Apskaičiuokite savo kambario dydį
Pirmiausia nustatykite, kokio dydžio patalpą norite vėsinti. Tai svarbu, nes nuo kambario dydžio priklausys, kokio dydžio kondicionieriaus jums reikia. Per mažas mobilus oro kondicionierius negalės efektyviai vėsinti patalpos. Tuo pat metu per didelis įrenginys eikvos energiją ir švaistys pinigus.
Norėdami sužinoti, kokio galingumo mobilus oro kondicionierius jums reikalingas, turėsite išmatuoti patalpos kvadratūrą. Tai galite padaryti padauginę patalpos ilgį iš jos pločio. Kai turėsite kvadratinį plotą, vadovaukitės paprasta taisykle: Lietuvoje efektyviai vėsinti 10 kvadratinių metrų, oro kondicionierius turi turėti 1 kilovatą galios. Tarkime, turite 20 kvadratinių metrų kambarį. Tokiu atveju norėsite nešiojamojo oro kondicionieriaus, kurio vėsinimo galia yra 2 kilovatai.
2. Atsižvelkite į energijos vartojimo efektyvumą
Kai jau žinote, kokio vėsinimo pajėgumo oro kondicionieriaus jums reikia, metas atsižvelgti į jo energijos vartojimo efektyvumą. Oro kondicionieriai vertinami pagal jų EER (energijos vartojimo efektyvumo koeficientą), kuris parodo, kiek vėsos jie suteikia vienam sunaudotos energijos vienetui. Įrenginio energijos vartojimo efektyvumas didėja didėjant EER reitingui.
Norėdami nustatyti nešiojamojo oro kondicionieriaus EER rodiklį, galite jo ieškoti gaminio etiketėje arba apskaičiuoti patys, padaliję vėsinimo pajėgumą iš suvartojamos energijos. Pavyzdžiui, jei nešiojamojo oro kondicionieriaus vėsinimo pajėgumas yra 2 000 vatų, o suvartojamos energijos kiekis – 800, jo EER rodiklis bus 2,5 (2 000/800).
Ieškodami nešiojamojo oro kondicionieriaus, dairykitės modelių, kurių EER rodiklis yra didesnis. Jie sunaudos mažiau energijos ir ilgainiui išleisite mažiau pinigų sąskaitoms už elektrą.
3. Apsvarstykite kitas funkcijas
Nustačius jūsų poreikius atitinkantį vėsinimo pajėgumą ir EER reitingą, laikas apsvarstyti kitas funkcijas, kurios jums gali būti svarbios. Štai keletas funkcijų, į kurias verta atsižvelgti:
- Garso lygis: Kai kurie nešiojamieji oro kondicionieriai gali būti gana garsūs, o tai erzins, įrenginį naudojant miegamajame ar biure. Ieškokite modelių su nurodytu mažesniu decibelų (dB) skaičiumi, jei planuojate užsiimti ramesne veikla.
- Oro sausintuvo funkcija: Mobilus oro kondicionierius su oro sausintuvo funkcija gali būti puiki savybė, jei gyvenate drėgname klimate. Ji padės pašalinti iš oro drėgmės perteklių, todėl jūsų patalpoje bus jaukiau.
- Oro valytuvo funkcija: Kai kurie nešiojamieji oro kondicionieriai turi oro valytuvo funkciją, kuri padeda filtruoti alergenus ir teršalus. Tai gali būti vertinga funkcija, jei kenčiate nuo alergijos ar kvėpavimo takų problemų.
- Laikmatis ir nuotolinio valdymo pultas: Laikmatis ir nuotolinio valdymo pultas gali padėti patogiau valdyti oro kondicionierių. Naudodami laikmatį galite nustatyti, kad įrenginys įsijungtų arba išsijungtų tam tikru laiku. Be to, nuotolinio valdymo pulteliu galite reguliuoti temperatūrą ir nustatymus iš kito kambario galo.
- Dydis ir mobilumas: Įvertinkite įrenginio dydį ir svorį, taip pat jo nešiojimo savybes, pvz., ratukus ir rankenas. Dažnai perkeldami įrenginį iš vieno kambario į kitą, norėsite lengvo ir nešiojamo modelio.
4. Nustatykite savo biudžetą
Nešiojamieji oro kondicionieriai gali būti įvairių kainų – nuo nedideliam biudžetui palankesnių modelių iki aukštos klasės modelių su pažangiomis funkcijomis. Todėl prieš pradėdami pirkimą, nustatykite savo biudžetą ir ieškokite kondicionierių, kurie atitiktų jūsų kainos ribas. Atminkite, kad brangesnis modelis gali turėti daugiau pažangių funkcijų, tačiau gali būti ir ne tokių brangių variantų atitinkančių jūsų poreikius.
5. Skaitykite atsiliepimus ir palyginkite modelius
Susikoncentravus į savo poreikius pagal aukščiau nurodytus veiksnius, laikas skaityti apžvalgas ir palyginti skirtingus modelius. Ieškokite kitų klientų, kurie įsigijo ir naudojo jūsų svarstomus modelius, atsiliepimų ir atkreipkite dėmesį į jų atsiliepimus apie tokius veiksnius kaip vėsinimo pajėgumas, energijos vartojimo efektyvumas ir naudojimo paprastumas.
Tinkamo nešiojamojo oro kondicionieriaus pasirinkimas yra procesas, kurio metu reikia atidžiai atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip patalpos dydis, energijos vartojimo efektyvumas ir kitos jums svarbios savybės. Tačiau atlikę pirmiau nurodytus veiksmus ir ir gerai paieškoję, tikrai galite savarankiškai rasti jūsų poreikius atitinkantį kondicionierių kuris užtikrins vėsą ir komfortą visą vasarą. Arba galite tiesiog paskambinti mums telefonu +370 610 42778, ar parašyti į [email protected] ir mes padarysime tai už jus.