Kondicionierius bute – 4 išpildymo variantai
Oro kondicionierius bute – galimi 4 įrengimo variantai. Visiškai jokių problemų, vargo ir rūpesčių – jei turite balkoną. Belieka tik išsirinkti oro kondicionierių ir susisiekti su mumis. Apačioje nurodytais kontaktais, atsiųskite informaciją apie butą ir mes padėsime išsirinkti tinkamiausią įrenginį, atsiųsime montavimo samatą ir atsakysime į visus kylančius klausimus. Jei balkono neturite, yra daugiau nei 1 variantas problemos sprendimui. Daugiau apie visus galimus variantus skaitykite žemiau.
Kondicionierius bute su laukiniu bloku. Laukinės-išorinės dalies montavimas balkone, ant stogo arba ant fasado.
Montavimas balkone.
Oro kondicionieriaus montavimas balkone – tai vienas paprasčiausių būdų kondicionieriaus įrengimui bute. Išorinę dalį laisvai galima montuoti ant grindų, tokiu principu neliečiant fasado ir kitų bendrų daugiabučio konstrukcijų. Tuomet reikia numatyti ekonomiškiausią ir praktiškiausią vidinės dalies montavimo vietą, tai galite padaryti pasikonsultavę su mumis. Beabejo trąsos pravedimo, elektros pajungimo ir kondensato nuvedimo klausimus palikite mums – rasime geriausią ir tinkamiausią sprendimą, kad oro kondicionierius tarnautų kuo ilgiau. Nieko tokio, jeigu jūsų balkonas įstiklintas. Tinkamam oro kondicionieriaus veikimui, reikės tik palikti pravirus balkono langus, kad balkone cirkuliuotų lauko oras.
Montavimas ant stogo.
Kai nėra kitų galimybių, galima apsvarstyti ir išorinės oro kondicionieriaus dalies montavimo ant daugiabučio stogo variantą. Tai ypatingai aktualu viršutiniams daugiabučio butams, kadangi kondicionieriaus trąsos aukščio perkritimas yra ribotas – t.y. trąsą vesti horizontaliai galima tik apie 10-15 metrų į viršų. Jeigu išorinės kondicionieriaus dalies sumontavimui ant stogo sąlygos palankios, komunikacinę trąsą iš buto (vidinės kondicionieriaus dalies) ant stogo (išorinės dalies) galima išvesti per ventiliacinį kanalą. Tai įprasta praktika
Montavimas ant fasado (laukinės sienos).
Jeigu nusprendėte, kad oro kondicionieriaus išorinę dalį reikia montuoti ant jūsų daugiabučio fasado, tuomet reikės gauti bendraturčių daugumos sutikimą ir statybos leidimą. Priklausomai nuo situacijos, laiko ir sveikatos galimybių, tai gali būti paprastas arba sudėtingas kelias. Oro kondicionieriaus įrengimo darbai yra priskiriami prie statinio paprastojo remonto, todėl reikalingas remonto leidimas, kurį išduoda savivaldybės administracija. Kadangi daugiabučio išorinė siena (fasadas) yra bendrojo naudojimo objektas, privaloma gauti daugiabučio bendrasavininkų daugumos sutikimą. Daugiau apie privalomus dokumentus ir leidimus skaitykite čia.
Kondicionierius bute be laukinio bloko.
Jeigu nėra jokių galimybių oro kondicionieriaus išorinės dalies montavimui – tai dar ne pabaiga. Bėgant laikui ir tobulėjant technologijoms, atsirado dar viena išeitis. Galite įsigyti oro kondicionierių neturintį išorinio bloko ir pamiršti apie montavimo vargus. Tokie oro kondicionieriai būna arba stacionarūs monoblokiniai, arba mobilūs. Šis alternatyvus variantas be išorinės dalies turi tiek savų pliusų, tiek minusų, tačiau tai tikrai geriau, negu kentėti alinančius vasaros karščius.
Monoblokinių ir mobilių kondicionierių pliusai.
- Nėra išorinės dalies.
- Nereikalingi montavimo darbai.
- Galima lengvai perkelti į kitą vietą.
Monoblokinių ir mobilių kondicionierių minusai.
- Mažiau efektyvesni.
- Skleidžia didesnį garsą.
- Prastai atlieka šildymo funkciją prie minusinės temperatūros.