Kondicionierius bute – 4 išpildymo variantai
Oro kondicionierius bute visiškai įmanomas – tam yra net 4 galimi įrengimo variantai. Visiškai jokių problemų, vargo ir rūpesčių, ypač jei turite balkoną. Belieka tik išsirinkti oro kondicionierių ir susisiekti su mumis. Atsiųskite informaciją apie butą elektroniniu paštu [email protected], arba paskambinkite numeriu +37061042778 ir mes padėsime išsirinkti jums geriausiai tinkantį įrenginį, atsiųsime montavimo samatą ir atsakysime į visus kylančius klausimus. Net jei ir neturite balkono, tikrai rasime problemos sprendimą. Daugiau apie visus galimus variantus skaitykite žemiau.
Kondicionierius bute su lauko bloku
Montavimas balkone
Montavimas balkone – tai vienas paprasčiausių būdų įrengti kondicionierius bute. Išorinę dalį laisvai galima montuoti ant grindų, tokiu principu neliečiant fasado ir kitų bendrų daugiabučio konstrukcijų. Tuomet reikia numatyti ekonomiškiausią ir praktiškiausią vidinės dalies montavimo vietą, tai galite padaryti pasikonsultavę su mumis. Beabejo trąsos pravedimo, elektros pajungimo ir kondensato nuvedimo klausimus palikite mums – rasime geriausią ir tinkamiausią sprendimą, kad oro kondicionierius tarnautų kuo ilgiau. Nieko tokio, jeigu jūsų balkonas įstiklintas. Tinkamam oro kondicionieriaus veikimui, reikės tik palikti pravirus balkono langus, kad balkone cirkuliuotų lauko oras.
Montavimas ant stogo
Kai nėra kitų galimybių, galima apsvarstyti ir išorinės oro kondicionieriaus dalies montavimo ant daugiabučio stogo variantą. Tai ypatingai aktualu viršutiniams daugiabučio butams, kadangi kondicionieriaus trąsos aukščio perkritimas yra ribotas – t.y. trąsą vesti horizontaliai galima tik apie 10-15 metrų į viršų. Jeigu išorinės kondicionieriaus dalies sumontavimui ant stogo sąlygos palankios, komunikacinę trąsą iš buto (vidinės kondicionieriaus dalies) ant stogo (išorinės dalies) galima išvesti per ventiliacinį kanalą. Tai įprasta praktika
Montavimas ant fasado (lauko sienos)
Jeigu nusprendėte, kad oro kondicionieriaus išorinę dalį reikia montuoti ant jūsų daugiabučio fasado, tuomet reikės gauti bendraturčių daugumos sutikimą ir statybos leidimą. Priklausomai nuo situacijos, laiko ir sveikatos galimybių, tai gali būti paprastas arba sudėtingas kelias. Oro kondicionieriaus įrengimo darbai yra priskiriami prie statinio paprastojo remonto, todėl reikalingas remonto leidimas, kurį išduoda savivaldybės administracija. Kadangi daugiabučio išorinė siena (fasadas) yra bendrojo naudojimo objektas, privaloma gauti daugiabučio bendrasavininkų daugumos sutikimą. Daugiau apie privalomus dokumentus ir leidimus skaitykite čia.
Kondicionierius bute be lauko bloko
Jeigu nėra jokių galimybių oro kondicionieriaus išorinės dalies montavimui – tai dar ne pabaiga. Bėgant laikui ir tobulėjant technologijoms, atsirado dar viena išeitis. Galite įsigyti oro kondicionierių neturintį išorinio bloko ir pamiršti apie montavimo vargus. Tokie oro kondicionieriai būna arba stacionarūs monoblokiniai, arba mobilūs. Šis alternatyvus variantas be išorinės dalies turi tiek savų pliusų, tiek minusų, tačiau tai tikrai geriau, negu kentėti alinančius vasaros karščius.
Monoblokinių ir mobilių kondicionierių pliusai:
- Nėra išorinės dalies.
- Nereikalingi montavimo darbai.
- Galima lengvai perkelti į kitą vietą.
Monoblokinių ir mobilių kondicionierių minusai:
- Mažiau efektyvesni.
- Skleidžia didesnį garsą.
- Prastai atlieka šildymo funkciją prie minusinės temperatūros.
Tiek vienas, tiek kitas yra populiarus kondicionierius bute, tačiau jie turi keletą esminių skirtumų.
- Įrengimas: Monoblokiniai kondicionieriai yra patvaresni, bet jiems reikia iki dviejų mažų skylių sienoje oro išmetimo angai įrengti. Mobilieji kondicionieriai naudoja lanksčią žarną, kurią naudotojas gali tiesiog iškišti pro langą arba duris. Tai reiškia, kad mobilus kondicionierius bute gali būti lengvai perkeliamas iš vienos patalpos į kitą.
- Triukšmas: Monoblokinis oro kondicionierius bute skleidžia mažiau triukšmo nei mobilusis. Mažesnis garso lygis gali būti didelis privalumas bute, kur triukšmas gali lengvai sklisti tarp kambarių ar kaimyninių butų.
- Energijos vartojimo efektyvumas: Dauguma atvejų monoblokiniai oro kondicionieriai yra efektyvesni nei mobilieji. Jų sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficiento (SEER) rodikliai yra aukštesni, t. y. jie sunaudoja mažiau elektros energijos tam pačiam vėsinimo kiekiui pagaminti. Aukštesnis SEER rodiklis lemia mažesnes sąskaitas už energiją ir mažesnį poveikį aplinkai.
- Vėsinimo pajėgumas: Paprastai monoblokinių oro kondicionierių vėsinimo pajėgumas yra didesnis nei mobiliųjų įrenginių, todėl jie labiau tinka didesnėms patalpoms ar atviro plano gyvenamosioms erdvėms. Tačiau kilnojamasis oro kondicionierius yra pakankamas atskirų kambarių vėsinimui.
Daugiau apie mobiliuosius kondicionierius galite paskaityti čia.